Zmiany w kanałach aktualności na Facebooku

Facebook po raz kolejny wprowadził kilka zmian do stale ewoluującego kanału informacyjnego. Użytkownicy zauważą wiele różnic między kanałem, który znali sześć miesięcy temu, a kanałem, który widzą dzisiaj. Dzieje się tak, ponieważ Facebook stara się upewnić, że widzisz więcej treści, które faktycznie Cię interesują, jednocześnie odsiewając rzeczy, które nie są.

Każdego dnia w Twoim osobistym kanale aktualności może pojawić się średnio 1500 artykułów. Jednak dzięki algorytmowi Facebooka widzisz tylko około 20% z nich. Aktualizacje algorytmu oraz nowe projekty łączą się, aby stworzyć bardziej spersonalizowany kanał informacyjny dla każdego indywidualnego użytkownika.

Jakie więc nowe zmiany zobaczysz?

Kilka miesięcy temu Facebook przeprowadził testy automatycznie oliwka brazil utwory odtwarzanych reklam wideo. Teraz w ciągu najbliższych kilku miesięcy użytkownicy będą widzieć coraz więcej takich automatycznie odtwarzanych filmów, w tym reklamy marki, w swoich kanałach wiadomości.

Filmy będą odtwarzane automatycznie, zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej sieci społecznościowej. W filmach nie słychać dźwięku, chyba że je klikniesz, co pozwala uniknąć kakofonii z wielu filmów jednocześnie odtwarzanych.

Filmy odtwarzane automatycznie obejmują tylko te, które zostały przesłane bezpośrednio do witryny, a nie te udostępnione z witryn innych firm, takich jak YouTube.

Większe obrazy

Wszyscy wiedzą, że posty zawierające obrazy cieszą się największym zaangażowaniem użytkowników mediów społecznościowych. Teraz obrazy, które starannie wyselekcjonujesz, aby towarzyszyły wpisowi, będą jeszcze bardziej zauważane, ponieważ będą większe w nowych kanałach.

Obrazy mają teraz szerokość nowego kanału, dzięki czemu są znacznie bardziej efektowne i trudne do pominięcia.

Zawartość wysokiej jakości

Aby upewnić się, że użytkownicy widzą więcej wysokiej jakości treści w swoich kanałach informacyjnych, Facebook zmienił algorytm, aby umożliwić wyświetlanie większej liczby aktualnych wydarzeń i wiadomości. Ta zmiana może sprawić, że sieć społecznościowa stanie się konkurentem dla Twittera na rynku najnowszych wiadomości i związanych z nim rozmowach.

Zwiększona zawartość marki

Facebook wprowadził kilka innych poprawek, aby więcej treści marki dotarło do szerszej publiczności. Marki mogą oznaczać się nawzajem w postach, co pozwala im docierać do osób, które obserwują inne marki.